2014. Február 23.
10 éve
Veszprém, 200 néző. Vezette: Szalai, Benedek, Németh.
Galéria - Foto24.hu

Győzelmet érdemelt volna a párharc hajrájáig dominált VESC a kosárlabda NB I/B Nyugati-csoportjában.

VESC: Vertetics 18, Kováts 7/3, Kelemen, Szlávik 15/9, Czakó 18. Csere: Oltárczy 6/3, Hoffmann 13/3, Horváth O. 5/3, Sefcsik 6/6. Vezetőedző: Petőfi Áron.

Bonyhád: Faragó 21/6, Lukács 32/24, Horváth B. 7/3, Hegedűs 9, Tömösváry 22. Csere: Rutkai 4, Kovács, Verli, Gébert. Vezetőedző: Puha Jenő.

Roppant agresszív védekezéssel kezdtek a hazaiak, aminek meg is lett az eredménye: meglepetésre diktálták a tempót, az éllovast alig hagyták levegőhöz jutni (16:9). A vendégek próbálták kihasználni magassági fölényüket, de a nagy szívvel játszó VESC az idény egyik legjobb negyedével indított. Az időkéréseknél főként a bonyhádi tréner hangja töltötte be a teret, mivel a szervezett és jól forgatott egyetemisták továbbra is ráncigálták az oroszlán bajszát (33:17). Már húsz ponttal is vezettek az önfeláldozóan küzdött, ám a lepattanó-csatákban alulmaradt Szlávikék, mikor a rivális – a szünetig – három triplával kozmetikázta az eredményt. Fordulás után a bonyhádiak felvették a játék ritmusát, csakhogy a mieink rendre előhúztak valamit a cilinderükből (61:44). Ezt követően lankadni kezdett a fáradó helyi kedvencek figyelme, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált (69:64). A tartalékos VESC a záró játékrészben utolsó erőtartalékait mozgósította, a publikum minden jó megmozdulásukat díjazta (81:75). A hajrá drámaian alakult: a vetélytárs előbb kiegyenlített, majd a 37. percben először vezetett. A hazaiak a végén az eredmény után futottak, de mert néhány bírói ítélet is borzolta a kedélyeket, nem került közelebb a másik félhez.

Petőfi Áron: A vereség dacára gratulálok a játékosaimnak, egyúttal mielőbbi gyógyulást kívánunk a bonyhádi Panta Istvánnak.