Ha egyszer egy üzlet beindul

2014. Január 11.
10 éve

Czakó Tamás és Vertetics Ádám remek produkciójának köszönhetően második hazai találkozóját is megnyerte a VESC a férfi kosárlabdázók NB I/B Nyugati-csoportjában.

Veszprém, 200 néző. Vezette: Török, Magyari, dr. Esztergályos.

Veszprém: Vertetics18/6, Nagy 7, Kováts 2, Czakó 25, Takács 6. Csere: Szlávik 7, Hoffmann 6, Oltárczy 8/3, Soós-Nagy, Kelemen, Bagó, Szeifert. Vezetőedző: Petőfi Áron.

Sopron: Bus 12/6, Ruják 11/3, Rátvay 18/6, Török 3/3, Molnár 18. Csere: Nárai 6, Czérna, Szekeres Z., Farkas. Vezetőedző: Patonay Imre.

Az előző két bajnoki mérkőzésüket sikerrel zárt hazaiak kaptak előbb lábra, egy ideig tartották három-négy pontos vezetésüket. Csakhogy a fordulatos párharc 5. percében már az ellenfélnél volt az előny, a játékrész hajrájában elhúztak (16:23), ezért is érkezett jókor egy VESC-tripla. A következő negyed eleje ismét az egyetemistáké volt, akik visszavették a kezdeményezést, ám jött az addig megszokott menetrend, hol az egyik, hol a másik csapat ragadta magához az irányítást (25:26; 30:29). Szerencsére a VESC 34:34-nél megrázta magát és a nagyszünetre hétpontos differenciát harcolt ki magának.

Úgy tűnt, hogy a hosszabb pihenő jót tett a riválisnak, hiszen magas centereik révén felzárkóztak egy triplányi különbségre. Ugyanakkor Verteticsék is észnél voltak, kisvártatva ismét lendületbe kerültek (25. p.: 50:41; 28. p.: 55:46). A mieink a záró negyedben sem engedték túl közel magukhoz a – védekezést váltott – soproniakat, akik később is sok mindennel kísérleteztek. Mindhiába, mert a Czakó vezette vendéglátók visszaverték a próbálkozásaikat.

Petőfi Áron: Roppant nehéz csatán vagyunk túl. Fontosnak tartom, hogy az eddigi hazai fellépéseinket sikerrel abszolváltuk. Most boldogok vagyunk, de azért a következő játéknapig tovább csiszoljuk a támadásainkat.