Nem a bírókon múlott

2014. Február 08.
10 éve

A VESC-kosárlabdázók egy pontszegény mérkőzésen elszenvedték idei első vereségüket az NB I/B Nyugati-csoportjában.

Galéria: foto24.hu
Veszprém, 300 néző. Vezette: Lövész, Maár, Domokos.

VESC: Vertetics 8, Oltárczy 12, Kováts, Czakó 11, Takács 11/3. Csere: Szlávik 3, Hoffmann 9, Sefcsik. Vezetőedző: Petőfi Áron.

TF: Rakocevic, Katona 12/9, Szobi 2, Beák 12/3, Likár 20. Csere: Mihalics 8/6, Debreceni D. 4. Vezetőedző: Mehmedovic Merim.

Mindkét szakvezető jól összerakta a csapatát, az elején ugyanis főként egyéni akciók, betörések révén voltak eredményesek a felek, figurákból alig született pont. Mindkét gárda ügyelt a védekezésre, hol az egyik oldal, hol a másik állt jobban (10:6; 10:13), miközben a hazaiaknak meggyűlt a baja a végül tizenöt lepattanót is szedett Likárral. A második játékrész is magas színvonalú volt, azzal a különbséggel, hogy az izgalmas jelzőt elhagyhattuk, az akkortájt pompásan zárt – talán erőn felül is kosárlabdázott – VESC előbb 23:17-re, majd 32:19-re húzott el. Aztán kisvártatva „megállt a tudomány”, tripláik révén észhez tértek a hosszú gólcsendet tartott fővárosiak. A szünet után 38:40-nél már náluk volt az előny. Az egyetemisták egyre tompábbnak és lassúbbnak tűntek, de mert nagy szívvel tették a dolgukat, az utolsó negyedre 46:45-tel mentek. A záró felvonásban felváltva találtak be a gárdák, az utolsó öt perc előtt 50:50-et mutatott az eredményjelző-tábla.

Bár a mieink a találkozón alig harminc százalékkal dobtak a mezőnyből – tizenhat triplakísérletükből csak egy volt jó – 54:50-re „megléptek”, ám a vendégek előbb kiegyenlítettek, majd a feszült végjátékban kiharcolták a sikert.

Petőfi Áron: Furcsa érzések kavarognak bennem, mert bár nem vagyok csalódott, mégis úgy érzem, hogy ezek a pontok hiányoznak majd nekünk a végelszámolásnál. Az első félidőben jól játszottunk, az ellenfelet 58 ponton tartottuk, mégsem érdemeltünk győzelmet.

forrás:veol.hu