SzoESE – Veszprém 43:118

2019. Szeptember 30.
4 éve
Azok után, hogy múlt hét pénteken győzelemmel rajtoltunk a bajnokságban, hétfőn délután címvédőként készültünk pályára lépni immár a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa 2019/2020-as kiírásában a harmadosztályú Szombathelyi Egyetemi SE otthonában.

Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, 2. forduló:
Szombathely, Egyetemi Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Tóth K., Kovács M.
SzoESE – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 43:118 (10:32, 10:29, 13:24, 10:33)
Szombathely: Horváth Cs. 4, Bojkovszky 1, Schveighoffer 12, Kerekes 3, Czeigli 13/9. Cserék: Gábor, Gombkötő 1, Frisnyák, Bereczki 3, Monek, Sinkovits 6/3. Vezetőedző: Kéri Péter.
Veszprém: Szabó P. 22/6, Medve 11/3, Kovács Á. 13/3, Körtélyesi 9/3, Völgyi 14. Cserék: Füzi 15/3, Madár 4/3, Czirbus 9, Mucza 13, Bruder 8. Vezetőedző: Mérész Csaba.

Egy fürge pontváltás után Körtélyesi Gergely triplájával kezdődött a mérkőzés. Kovács kétpontosa után pedig öt perc eltetével máris tízzel vezettünk (7:17). Czirbus szemfüles passzát követően Füzi volt eredményes, előbbit pedig nem sokkal később Mucza szolgálta ki parádésan. Az első negyedet így több mint húsz pontos előnnyel zártuk (10:32).

Címvédőhöz méltó játékkal rukkoltunk elő, de vendéglátó ellenfelünk is lelkiismerettel küzdött. Madár és Völgyi passzjátéka után utóbbi vállalta el a feladatot. Mucza büntetőivel már a 15. percben több mint negyven pontot jegyeztünk (14:41). Az első félidő végére pedig már több mint negyven ponttal vezettünk (20:61).

A harmadik játékrész felénél jártunk, amikor Madár és Füzi közös erőkkel dolgozta ki a helyzetet, s váltott az utóbbi kosaras pontra a lehetőséget (28:72). Körtélyesi háttal is betalált, Medve rafinált átadását pedig Szabó dobta Muczához, akinek a keze nem is remegett meg (3. negyed: 33:85).

Öttel a vége előtt már a századik dobott pontunkat is elértük. Völgyi duplája után pedig már hetven volt a különbség a két csapat közt (41:111). Végül pedig Füzi kétpontosa után Madár triplája zárta a sort; 43:118-ra múltuk felül a Vas megyei csapatot.

Mérész Csaba vezetőedző: – Gratulálok a játékosaimnak a továbbjutáshoz, ellenfeleinknek pedig köszönjük a lehetőséget!

Madár András hátvéd: – Köszönjük vendéglátóinknak, hogy sportszerűen játszottak. Szeretnénk a jövőben is hasonló szép eredményeket elérni!