Betöltése

Veszprém – Salgótarján 103:85

2019. Október 05.
4 éve
Azok után, hogy múlt pénteken roppant közönségszórakoztató mérkőzésen parádés győzelemmel szolgáltuk ki drukkereinket a MAFC ellen, Hepp Kupa-címvédőként hétfőn könnyed sikert arattunk a harmadosztályú Szombathely otthonában is.

Azonban várt még egy megmérettetés a hétvégén ránk az NB I/B Piros csoportjának második fordulójában. Ugyanis a Zöld csoport tavalyi ezüstérmes alakulatát, a 2009-től 2011-ig az élvonalban munkálkodó Salgótarjáni KSE-t látuk vendégül a Vetési Gimnázium sportcsarnokában szombaton este 18.00 órától.

Férfi kosárlabda NB I/B Piros csoport alapszakasz, 2. forduló:
HOYA-Pannon Egyetem Veszprém–Salgótarjáni KSE 103:85 (25:20, 28:23, 30:20, 20:22)
Veszprém, Vetési Albert Gimnázium, 350 néző. Vezette: Horváth, Szalai, Földesi.
HOYA-PE Veszprém: Völgyi 18, Körtélyesi 5/3, Kovács 11, Szabó 13, Mucza 14/3. Csere: Füzi 10/6, Medve 13/9, Madár 13/9, Czirbus 6. Vezetőedző: Mérész Csaba.
Salgótarján: Piukovics 16/6, Herendic 16, Berkics 5/3, Sömenek 32, Szanyi 5/3. Csere: Kovács 2, Hajdu 4, Karanfilovski 2, Csabák 3/3. Vezetőedző: Stevan Cupic.

Körtélyesi jegyezte a mérkőzés első kétpontosát, amelyre a vendégek rögvest válaszoltak is. Szabó azonban kétszer is túljárt a nógrádiak eszén. Éppúgy, mint Kovács nem sokkal később, akit Mucza követett egy pazar triplával. Völgyi pedig egy betörés után volt eredményes (5. perc: 13:5).

Szabó Péter nem hibázott büntetőből, Ahogy Madár Andris sem. Füzi szemfüles labdaszerzése után viszont Kovács Ádám nem tudta pontra váltani az adódó lehetőséget (10. perc: 25:20).

A második játékrészben is lelkiismeretesen tartottuk előnyünket, Völgyi, valamint Mucza kétpontosa után pedig már egy híján tíz volt a fórunk (15. perc: 37:28).

Azonban csente a távolságot a Salgótarján, két pontra is felkapaszkodott. Völgyi büntetőjével, és Kovács triplájával viszont ha nem is sokkal, de ismét elléptünk; időt is kért a vendégek mestere, Stevan Cupic (17. perc: 41:36). Völgyi akcióból és büntetőből sem hibázott, ahogy a csapatkapitány Medve Máté sem, aki ráadásként egy triplát is jegyzett. A félidei eredményt pedig Szabó Péter állította be (53:43).

A szünet után Völgyi Marci köszönt be először, őt követte a sorban Mucza, majd Körtélyesi Gergely (23. perc: 61:46) Völgyi parádés egyéni akciókkal rukkolt elő, míg Medve védekezésben szuperált. Ez is vezetett ahhoz, hogy a 27. percben már hússzal vezettünk. Előnyünket pedig meg is tartottuk a harmadik negyed végéig (83:63).

Az utolsó játékrész salgótarjáni pontszerzésekkel indult. Czirbus, majd Kovács viszont megtörte a vendégek sorozatát (35. perc: 87:75). Madár Bandi negyven másodperccel a vége előtt a közönség legnagyobb örömére vágott még egy triplát is, amire Mucza felelt egy kétpontossal ezzel egyben beállítva a 103:85-ös végeredményt is.

Nyilatkozatok:

Mérész Csaba vezetőedző: Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, azonban úgy gondolom, hogy nem azon a hőfokon égtünk mint az első fordulóban. A lényeg az, hogy nyertünk, további sok sikert kívánok a Salgótarjánnak a bajnokságban.

Czirbus József center: Nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Voltak hullámvölgyeink, de amikor kellett, mindig magabiztosak voltunk. A Salgótarján bebizonyította, hogy egy veszélyes csapat, a jövőben is számolni kell velük.