Bravúros győzelem

2014. Május 11.
9 éve
Az NB I/B-s kosárlabda bajnokság rájátszásában a Veszprémi ESC (9-16. hely) remek játékkal, nagy küzdelemben győzte le a csoportelső Hódmezővásárhelyt.

Veszprém, 200 néző. V.: Gorka, Jurák, Gaál.

VESC: Kováts 8, Vertetics 22/3, Szlávik 20, Kelemen 7/6, Takács 17/9. Csere: Szeifert, Bagó, Nagy 2, Hoffmann 14/3, Soós Nagy, Czakó. Edző: Petőfi Áron.
Hódmezővásárhely: Vas 14/6, Czibere 6, Vejinovic 20/12, Varga 2, Gruda 10. Csere: Rostás I. 4, Kukla 21/9, Rostás G., Mócsai 6, Nyilas, Grezsa.
Kipontozódott: Kukla 44., Vejinovic 45. perc.

A vendégek szerezték az első kosarat, majd 12:9-ig a hazaiak vezettek. Ezután a vsárhelyiek alig tudtak hibázni három pontos dobásokból, így fokozatosan elhúztak, 9. perc, 20:31. A második negyedben állandósult a hat-nyolc pontos alföldi előny, 14. perc, 27:35. A Veszprém nagy akarattal küzdött és 39:42-nél kétszer is támadhatott az egyenlítésért, ám elkapkodta az akciót. A félidőben 41:46 volt az állás. A szünetet követően ritmust váltott a VESC, 46:46. Sőt, a vendégek öt percen keresztül nem találtak a gyűrűbe, az egyetemisták pedig 55:46-ig jutottak. A csoportelső megkezdte a felzárkózást és a fáradni látszó házigazdák ellen 61:61-nél ez sikerült is. Az utolsó tíz percben mindkét alakulat többször is eldönthette volna a meccs sorsát, ám ekkor már fejben és fizikailag is nehéz volt pontosan teljesíteni. Végül 77:77-et követően hosszabbítás következett. Az utolsó öt percben aztán a bakonyiak minden erőtartalékukat mozgósították és küzdelmes, nagy csatában, teljesen megérdemelten nyertek.

Petőfi Áron: Csapatom hősiesen küzdött egy elsőrangú ellenféllel szemben. Elsősorban ennek köszönhetjük a győzelmet. Az elmúlt mérkőzések után vártam ezt a teljesítményt. Ezt a mentalitást és munkamorált szeretném látni a szezon hátralévő részében is.