Naptár

Betöltése

Budafok – Veszprém 74-84

2025. Március 29.
2 napja
Csapatunk értékes idegenbeli győzelmet szerzett a Budafok otthonában, miután a második félidőben nagyszerű játékkal megfordítottuk a mérkőzést. Bár a találkozó során voltak nehezebb periódusaink, a hajrában egyértelműen mi domináltunk, és végül tízpontos különbséggel sikerült nyernünk.
 
Férfi NB I/B Zöld csoport – 21. forduló
Budafok – Veszprém Kosárlabda Klub 74-84 (24-30, 19-7, 15-19, 16-28)
Budafok, BMTE Fonyódi Antal Sportcsarnok
Játékvezetők és MKOSZ ellenőr: Hervay Tibor, Magyari Viktor, Tóth Kitti és Vághy Tamás János
 
Budafok: Varga D. 26/3, Lucey 2, Dormán 24/9, Lados 4, Piukovics -. Cserék: Tóth 4, Siklós 10, Varga B. 4, fehér -, Medvei -. Vezetőedző: Károly Máté
 
Veszprém: Geiger 30/9, Tóth 15/15, Krkljes 17/12, Kiss -, Samuels 11. Cserék: Benke 4, Sáfrán 3/3, Kelechi 4. Vezetőedző: Alex Geddes.
 
Részletes statisztika ezen a linken található, míg a mérkőzés itt tekinthető meg újra.
 
Tudósítás
 
Az első negyedben remekül kezdtünk, támadásban hatékonyan dolgoztunk, és gyors játékunkkal többször sikerült megbontanunk a hazaiak védelmét. Geiger ekkor már megmutatta kiváló formáját, fontos kosarakat szerzett, és végig vezére volt csapatunknak. Az ő eredményessége mellett Krkljes is jól mozgott, míg Samuels Jr. szintén veszélyt jelentett a Budafok gyűrűjére. Ennek eredményeként 30-24-re vezettünk az első tíz perc után.
 
A második negyedben viszont teljesen megváltozott a játék képe. A Budafok keményebben védekezett, és ezzel nehéz helyzetbe hozott minket. Pontatlanabbá váltak a dobásaink, miközben a hazaiak Varga Dániel és Dormán vezérletével átvették az irányítást. Ebben a játékrészben mindössze hét pontot tudtunk szerezni, míg ellenfelünk 19-et, így a nagyszünetre 43-37-es hátrányba kerültünk.
 
A fordulás után igyekeztünk rendezni a sorokat, és ennek hamar meg is lett az eredménye. Geiger továbbra is remekelt, szinte minden támadásnál megtalálta a rést a budafoki védekezésen, és a dobásai is ültek. Krkljes és Tóth szintén fontos pontokat szereztek, míg védekezésben is határozottabbá váltunk. Bár a Budafok továbbra is próbálta megtartani előnyét, fokozatosan felzárkóztunk, és a harmadik negyed végére már csak két ponttal vezettek (58-56).
 
Az utolsó játékrészben már egyértelműen mi irányítottunk. Támadásaink gördülékenyek voltak, védekezésünk pedig jelentősen feljavult, így a Budafok egyre kevesebb lehetőséghez jutott. Geiger továbbra is tarthatatlan volt, és végül 30 ponttal zárta a mérkőzést. Krkljes is kulcsszerepet játszott a hajrában, miközben Tóth távoli dobásai is ültek. Samuels szintén fontos kosarakat szerzett a festékből, míg csapatként összességében gyorsabb és pontosabb játékot mutattunk a végjátékban. Az utolsó percekben már nem volt kérdés a győztes kiléte, és végül 84-74-re sikerült diadalmaskodnunk.
 
Köszönjük szurkolóinknak a támogatást, folytatjuk a munkát, hogy a következő mérkőzéseken is sikeresek legyünk!
 
Nyilatkozatok
 
Károly Máté: „Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Sajnos nem tudtunk négy negyeden keresztül olyan sebességgel kosárlabdázni, ahogyan azt szerettük volna, a végére elfáradtunk. Ma nem sikerült a padról sem pótolni a hiányzó lendületet, de dolgozni fogunk azon, hogy ilyen gyors ritmusú csapatok ellen a rájátszásban jobban szerepeljünk. Szeretnénk elérni, hogy egy Veszprém és Tiszaújváros szintű csapat ellen negyven percen keresztül tudjunk nagy sebességgel kosárlabdázni. Mind állóképességben, mind pedig rotációban próbálunk majd erre készülni.”
 
Alexander Geddes: „Hosszú hetek óta erre a mérkőzésre készültünk, tudtuk, hogy kiemelkedő teljesítményt kell nyújtanunk. Nagyon-nagyon boldogok vagyunk, hogy ez sikerült és győztünk. Nem is lehetnék ennél elégedettebb a srácokkal, az elejétől a végéig nagyon keményen játszottak, igazi csapatként küzdöttek és múlták felül az ellenfelet. Az edzők álma az, ahogyan ma a srácok játszottak, és amilyen teljesítményt nyújtottak a második félidőben. Tényleg nagyon büszke vagyok most! Készülünk majd az utolsó hazai alapszakasz meccsünkre, amit otthon a Békéscsaba ellen játszunk, aztán pedig jön a rájátszás.”
 
Fotó: Budafok

Következő mérkőzés

K

Veszprém KK
VS  Békéscsabai KK

2025. 04. 06.

Korábbi mérkőzés

GY

Budafok
VS  Veszprém KK

74 - 84

2025. 03. 28. 19:00

Kövess minket

Névadó partnerünk

Kiemelt Támogatóink

Támogatóink