Közel a száz ponthoz

2014. Április 20.
9 éve
Az első negyedet leszámítva, magabiztosan nyert a VESC a kosárlabda NB I/B 9-16. helyért zajló keresztjátékában.

Veszprém, 150 néző. Vezette: Török, Magyari, Esztergályos.

VESC: Oltárczy 4, Kováts 6/6, Szlávik 16/9, Czakó 12, Takács 26/9. Csere: Hoffmann 6, Nagy 18/6, Kelemen 8/3, Bagó. Vezetőedző: Petőfi Áron.
Vasas: Lakosa 22/12, Mohay 18, Török, Boinitzer 19/3, Franczva 14. Csere: Fekete 3/3, Lang 4, Solymosi, Schweighoffer. Vezetőedző: Sárosi Bulcsú.

Foghíjas lelátók előtt kezdődött a mérkőzés, nem biztos, hogy a hangulattalan összkép miatt, de álmosan kezdtek a hazaiak. Később is lassúnak tűntek, a roppant fiatal fővárosiak lépésről-lépésre növelték az előnyüket (17:23). Miközben a rivális szenzációs pontossággal célzott, az egyetemistáknak elől és hátul is akadtak gondjai. A következő negyed elején már tíz ponttal vezetett az ellenfél (22:32), mikor is az addig borzalmasan dobott VESC felvette az üzemi hőfokot. A Vasas hiába próbálkozott egész pályás letámadással, Nagyék mind gyorsabb támadásaival nem tudtak mit kezdeni (37:38). A szünetig már csak egy csapat volt a küzdőtéren, a vezetéshez jutott hazaiak hozzáállása megváltozott, amitől lendületbe jöttek (52:42). A folytatásban ismét hullámzóan produkáltak a Petőfi-tanítványok, volt, hogy körülményesen pattogtattak, máskor pedig pompás kosarakat szereztek (62:52). A játékrész végére megnyugtató lett a különbség, köszönhetően annak is, hogy javult a labda nélküli mozgásuk (76:61). A találkozó hátralévő részében a veszprémiek mindkét arcukat „mutogatták”: időnként elemi hibákat vétettek, amiket aztán remek alakításokkal kompenzáltak.

Petőfi Áron: Sajnos a hétközi tréningeken nem tudtunk minőségi munkát végezni, ami főként a védekezésünkben mutatkozott meg. Örülünk a sikernek, de a rájátszás hátralévő részére össze kell raknunk magunkat.

forrás: veol.hu