Megbüntetve

2018. Március 07.
6 éve

Pécsi VSK-Kronosz Kiadó–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 94-82 (22-17, 23-34, 26-13, 23-18)

Pécs, 200 néző. Vezette: Lövész, Varga, Csallóközi.

Pécs: Krnjajski 14, Demeter 14, Antóni 17/9, Popgyákunik 9/3, Kővágó-Laska 9. Csere: Dragasevic 8, Bíró 14, Benke 2, Riskó 7. Vezetőedző: Juhász Olivér.

Veszprém: Helmeczi 4, Lógár 8, Pavlovic 12, Hegedűs 12/6, Körtélyesi 14/3. Csere: Schéda 4, Simon L. 1, Pável, Kovács 27/15, Bodó. Vezetőedző: Mérész Csaba.

A vendégek szakmai stábja már a negyedik percben kikérte az első idejét (6-2), az eligazítással abban a szakaszban elérték a céljukat, mert a folytatásban felváltva vezettek a felek (8-11, 12-11, 12-15, 16-15). A negyed vége a temérdek büntetőt értékesített hazaiaké lett, ám a bakonyiaknak is volt miért örülni: a régóta sérüléssel bajlódott Simon László tudniillik pályára léphetett (20-16). Később tovább nőtt a különbség (29-19), aztán a mérkőzés első fordulópontjához is elérkeztünk, lévén, a Kovács Soma tolta veszprémiek távoli dobásai célba találtak (34-38). Ezen túlmenően a társai jól szedték a lepattanókat, míg Helmeczi András futószalagon adta a gólpasszokat, amik révén az együttese repesztett egy tizenegy–huszonhetes rohamot (39-49). A nagyszünet után egy ideig állandósult a négy-hat pontos HOYA-vezetés, de akkor is érezhető volt, hogy a csata még nem dőlt el. A mieink sajnos nem voltak oly’ élesek, mint a második negyedben, sok próbálkozásuk maradt ki, az ellenfél pedig visszavette az irányítást (58-57). Az egyetemisták elvesztették a játékuk ritmusát, miközben a Mecsek-aljaiak szakmányban gyakorolhatták a büntetődobásokat (68-60). A záró felvonás hétpontos hazai előnyről indult, a személyi hibáktól sújtott vendégek (…a soraikból végül hárman pontozódtak ki) ebből négyet hamar lefaragtak (71-68), ám ezzel úgymond el is lőtték a puskaporukat, nem sikerült ugyanis megtörni a vetélytársat, amely minden próbálkozásukra tudott reagálni (83-71). A lényeges kérdések két perccel a lefújás előtt eldőltek (89-76).

Mérész Csaba: Nem játszottunk jól, de olyanra sem nagyon emlékszem, hogy az ellenfelünk harminckettővel több büntetőt dobhatott nálunk (negyvennyolc–tizenhat volt a jegyzőkönyvi arány – a szerk.). Mindnyájan sajnáljuk a vereséget, a renoménkon természetesen megpróbálunk már pénteken, a Miskolci EAFC otthonában javítani.

Fotó: vehirsport.hu