Betöltése

Nem volt pardon

2018. Január 10.
6 éve

Budapesti Honvéd SE–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 78-101 (13-23, 21-30, 20-22, 24-26)

Budapest, 100 néző. Vezette: Vida, dr. Szakáll, Sentényi.

Honvéd: Steier, Mucza 13/3, Pintér 18/15, Hargitai 2, Bea G. 7. Csere: Szalay 4, Máté 15/3, Stefán 10, Vincze 4, Kováts 5, Tichov, Bea B. Vezetőedző: Puskás Artúr.

Veszprém: Pável 5/3, Kovács 27/12, Hegedűs 10, Pavlovic 17/3, Körtélyesi 20/9. Csere: Lógár 6, Helmeczi 9/3, Schéda 7/3, Balázs, Simon M., Schmitz. Vezetőedző: Mérész Csaba.

A bajnoki elején felváltva vezettek az együttesek (2-4, 7-4, 7-8), a hazaiak próbáltak kellemetlenkedni, aztán az addig helyzeteket kihagyott mieink megrázták magukat és repesztettek egy nulla–tízes rohamot (7-14). A második helyezettnél főként Kovács Soma volt elemében, a nyitó negyedben elsősorban neki volt köszönhető, hogy dominált az alakulata (13-23). A folytatásban közönségszórakoztató gólpárbajba bonyolódtak a felek, futószalagon követték egymást a triplák, ezért a különbség egy darabig nem módosult (24-33). Az egyetemistákat nem tévesztette meg a sereghajtó tabellán elfoglalt pozíciója, nem engedték kibontakozni őket, miközben Körtélyesi Gergelyék pompásan céloztak – kiváltképp a hárompontos-vonalon túlról –, jó néhány rossz passzra kényszerítették a vetélytársat (27-48).

A nagyszünet után az első félidőben állva hagyott fővárosiak kaptak előbb lábra, csapatunk három percig gólképtelen maradt (39-53), mintha két sebességi fokozattal visszakapcsoltak volna, de a védekezésükkel így sem volt különösebb gond. Helmeczi Andrásék persze ügyeltek arra, hogy az – összesen huszonegy labdát eladott – ellenfelet ne engedjék magukra, egy újabb három–tizenkettes etappal kézben tartották az irányítást (48-67). Mivel a záró felvonás huszonegy pontos HOYA-előnyről indult, sok kérdés nem maradt a mérkőzés végeredményét illetően, ám Nebojsa Pavlovicék nem csak a lepattanó-csatában kerekedtek felül, hanem a dobóformájukon is nagyot javítottak (57-82). A fegyelmezetten, de mégis felszabadultan kosárlabdázott bakonyiak végül sikeres támadást intéztek a százpontos határ eléréséhez (69-101), így megengedhették, hogy a hajrá a „honvédoké” legyen.

Mérész Csaba: Védekezésben és támadásban is jól szuperáltunk, örülök, hogy a csapatom tagjai élvezték a mai játékot.

Fotó: foto24.hu