Nívós felkészülési tornán lett második a Veszprém

2021. Szeptember 03.
2 éve
Tegnap és ma a fővárosi Gyurasits István Emléktornán vett részt a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém csapata. A mérkőzéseket a Simon János Kosárlabda Csarnokban tartották. Igazán színvonalas meccsekre volt kilátás, hiszen az előző szezonban a MAFC a harmadik, a Vasas Akadémia a negyedik, míg a Budapesti Honvéd SE az ötödik helyen végzett az NBI/B Piros csoportjában.

A csütörtöki elődöntőkben a Veszprém nagy csatában 74:73-ban győzte le a Vasast, míg a másik ágon a házigazda Honvéd 73:62-re nyert a MAFC ellen.

Férfi kosárlabda, felkészülési mérkőzés:
Vasas Akadémia - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 73:74 (12:13, 28:25, 16:21, 17:15)
Budapest, Simon János Kosárlabda Csarnok

Vasas: Radics 13/3, Farkas 3/3, Medve 17/12, Dormán, Kelenföldi 2. Cserék: Moravcsik, Kerkai 10/6, Kelemen 7/6, Andrássy 12, Barócsi 9/3. Edző: Vangelis Ziagkos

Veszprém: Madár 15/6, Tóth 10, Szabó 8/3, Glatz 7/3, Dukic 15/9. Cserék: Osztoics, Horváth 19/9, Dancsecs. Edző: Martin Blaho

Részletes statisztikai ezen a linken található.

A döntőre ma 19:30-kor került sor, és a Veszprém ismét egy nagyon szoros, a végletekig kiélezett mérkőzést játszott a rendező csapat ellen, ám a tornagyőzelem vügül a Honvédé lett. A torna MVP-je a hazaiaktól került ki, egykori játékosunk, Völgyi Marcell személyében, míg a pontkirály friss igazolásunk, Horváth Ákos lett.  A torna harmadik helyét a Vasas szerezte meg a MAFC ellenében.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Budapest Honvéd SE 75:79 (16:19, 28:25, 8:18, 23:17)

Veszprém: Madár 17/12, Tóth 13, Szabó 9/6, Glatz 3/3, Dukic 10. Cserék: Horváth 17/6, Dancsecs 2, Gaál 4. Edző: Martin Blaho

Honvéd: Tanoh 14/6, Kovács 10/3, Simon 4, Völgyi 21, Jakab 13/9. Cserék: Takács 9, Stefán 8, Tarján. Edző: Vladimir Lucic

Gratulálunk a fiúknak a második helyhez!